„Mano sukurti lašai – tūriniai objektai, ištapyti akrilu. Lašai lyg veidrodžiai, kuriuose gali pamatyti ir visą pasaulį, ir save.“ „Trys draugeliai“, Rusnė Kaminskaitė.
„Kai žiemą žiūriu į nuogas medžius šakas, galiu pamatyti ir sukurti tai, ko nėra. Galiu įsivaizduoti įvairius veikėjus ir kurti scenas.“ „Įsivaizduok“, Saulė Mackevičiūtė.

„Kartais norėdavau ištyrinėti debesies vidų, pajusti tai, kas nematoma. Debesys tapo nuolatiniais mano piešinių palydovais.“ „Pasirinkau akvarelės techniką." „Lietas dangus“, Emilija Lileikytė.
Dailės pagrindinę programą baigusių 13-mečių ir 14-mečių G. A. Škikūnaitės moksleivių mintys.

Man labai patinka gamta, todėl baigiamajam darbui pasirinkau nupiešti liepų alėją ir į tolumą nueinantį kelią.“ „Liepų alėja“. Gabrielė Razgūnaitė (9 m.).
„Tai vieni iš pačių nuostabiausių gyvūnų. Kai mes liūdime ar verkiame, šunys mus paguodžia, nors ir nemoka kalbėti. Namie auginame du šuniukus". „Mano šuo“, Jekaterina Majorova (11 m.).
„Labai mėgstu gėles, todėl baigiamajam darbui piešiau natiurmortą. Iš daugelio gėlių pasirinkau violetinius varpelius, tai paslaptinga ir trapi gėlė". „Gėlių puokštė“ Anastasija Survila (11 m.).
Taip savo kūrinius pristatė trimetę dailės pradinę programą baigusios moksleivės (mokytoja S. Baglikova).